Profil trasy - Novohradská 70

Přejít na obsah
Profil Novohradské sedmdesátky
Ze znázornění profilu trasy našeho cykloturistického výletu jsou zřejmé výhody startu v Ústí nad Orlicí (Kerharticích).
Je tomu tak proto, že účastníci, kteří odstartují v Kerharticích absolvují všechna náročnější stoupání v první polovině výletu.
Nejnáročnější stoupání na trase leží mezi druhým a pátým kilometrem. Tomuto kopci se u nás říká "Hrádovák". Výškový rozdíl činí 170 metrů, což při zhruba tříkilometrové délce znamená průměrné stoupání 6 procent. Jsou zde však kratší úseky, kde je stoupání až 8 procent.
Druhé stoupání začíná v Cerekvici nad Loučnou a končí před obcí Příluky. Výškový rozdíl zde také činí zhruba 170 metrů, ale stoupání je rozloženo na mnohem delší úsek trasy, který měří celkem asi 8 kilometrů. Nejprudší úsek je mezi obcemi Cerekvice a Újezdec.
Třetí stoupání z Nových Hradů přes Podhořany na Javorníček překonává výškový rozdíl kolem 100 metrů, ale jsou na něm dvě kratší míst se stoupáním až 12 procent.
Z Javorníčku do Vysokého Mýta jsou dvě krátká stoupání z Javorniku a ze Džbánova. Na cestě z Vysokého Mýta je pak již jenom jediné prudší, ale krátké stoupání před obcí Dvořisko. Cesta z Dvořiska přes Choceň až do Kerhartic vede údolím Tiché Orlice s velice mírným stoupáním.
Návrat na obsah